
Antena została wykonana z przewodu 2.5mm2, jako izolatorów, użyłem demobilowych izolatorów ceramicznych. Punkt zasilania został wykonany z trójnika PCV 1/2' w które wklejono gniazdo UC-1. Punkt zasilania jest lambda/4 od dolnego wierzchołka delty ~4.77m. Bok delty wynosi 5.79m, a wysokość ~5.01m. Impedancja anteny transformowana jest ćwierćfalowym odcinkiem przewodu o impedancji 75ohm ~2.73m (lambda/4*współczynnik skrócenia odpowiedni dla danego przewodu).
Próby praktyczne zaskoczyły mnie niesamowicie, na szczęście zaskocznie było co najmniej miłe. Ze skrzynką antenową w czasie gdy pasmo 17m było zamknięte przeprowadziłem wiele łączności mocą około 10W w paśmie 20m(nie stosowałem większej mocy ze względu na zasilanie trx-a z akumlatora 17Ah, a chciałem się trochę pobawić). W czasie krótkiego o tej porze otwarcia w paśmie 17m udło mi się przeprowadzić wiele ciekawych łączności. Antena okazała się trochę za długa, przeliczyłem ją ze współczynnikiem skrócenia 1,05, co było moim błędem, ponieważ nie obliczyłem smukłości anteny,współczynnik skrócenia dla tak małego przekroju przewodu powinien wynosić 1,02. WFS w paśmie 17m był zadowalający, lecz od połowy pasma zaczął rosnąć, lecz najlepszy rezultat był pomiędzy 17.350MHz a 18.050MHz. Należy więc trochę zmniejszyć jej wymiary używjąc współczynnika 1,02, co oczywiście nie wpłynie na długość linii dopasowującej, a na sam wymiar pętli.
Latem zeszłego roku antena wylądowała na dachu czteropiętrowego bloku, Przeprowadziłem wiele łączności DX-owych, potwierdziło to jej przydatność do DX-owania. Jeszcze późną jesienią udało mi się zaliczyć wiele łączności podczas coraz to krótszych otwarć. Okazało się również, że antena o dziwo pracuje w paśmie 6m.
Pozdrawiam Tomek SQ7IQI
Komentarze